Adana Motor Performans Testi Ekspertiz Hizmeti olarak; Motor Performans Testi ile ilgili; 2.El araç alırken insanların kafasında birçok soru oluşmaktadır. Örneğin; Motor test sonucu örneğin %90 deniyor. Normal mi? Bakımları düzgün yapılan bir arabanın 10.000 km de motor performansı %1-2-3-…. gibi düşer diyebilir miyiz.
Ölçüm örneklerinde, 35 binde yüzde 90 gibi değerler çıkıyor iyi mi?
Motorun nominal gücünden % 10 kaybetmesi ne anlam ifade ediyor
Bir aracın anlık performans verisi hava şartlarından tutunda lastiklerdeki hava basıncına kadar değişir. şeklinde açıklama yapanlar var bu doğrumu motor performansı açısından…
Dyno Tesli ile Komprosyon Testi arasında ne farklılıklar var?
Pistonlardan veya Segmentlerden kaçak ne anlam ifade ediyor?

Bu ve benzeri daha birçok sorular bulunmaktadır ikinci El araçta Adana Oto Teknik Ekspertiz firması olarak; şunu belirtmek isteriz.
Biz müşeterimizin isteği üzerine basit bir ön tarama şeklinde ekspertizlik te yapıyoruz, isteği üzerine çok detay Kompresyon Testi, Dyno Testi gibi kimsenin çok fazla anlamadığı konularda da gerek noter onaylı gerek şifaen son kullanıcıyı bilgilendirecek her türlü motor performansınızı ölçecek bilgileriaraç sahibi ile paylaşıyoruz.

Özellikle araçların Dyno testini çok verimli bir şekilde yapmayan Ekspertizlik firmaları maalesef Adana’da çok meşuhurlar. Dolayısı ile ön araştırma yapmadan aracınızın Motor Performansı ile ilgili net bilgi alabileceğiniz çok fazla ekspertiz firması olmadığını buradan sizin paylaşmka isteriz.

Motorunuzun performansını etkileyen tüm etkenleri e ilgili test sonuçlarını kafanız hiç bir şekilde ağrımayacak şekilde paylaşmaktadır. Firmamız hiçbir galericinin ne ortağıdır nede herhangi bir anlaşma içine girmemektedir. Çünkü maalesef alericinlerin bir kısmı aracın ayıbını örtmek için farklı yalan beyanlarda bulunmakta veya yalan beyan da bulunacak ekspertizlik firmaları ile çalışmayı tercih etmektedirler.

Bu yüzden paranızı çöpe atmamanızı öneririz. Aracınızın motoruna belirli zaman aralıkları ile bakım yapılmalı ve ilgili testlerden geçirmenizi öneririz.

Mobil araçları ile her daim 7/24 yanıbaşınızda. Sizi gerek servis konusunda, gerek aracınızın testleri konusunda yalnız bırakmıyor. Sizin nerde olduğunuzun bir önemi yok. Size bir telefon kadar yakınız. İster işletmemizde aracınızın kontrollerini yapabiliriz, ister sizin bulunduğunuz yere gelerekte aracınızın her türlü kontrol ve testlerini yapabiliriz.

Satın almayı düşündüğünüz ikinci el Otomobilin motor performans testini dinamometre cihazı kullanılarak yapıyoruz. Dinamometre düz vites, otomatik şanzumanlı önden çekişli veya arkadan çekişli araçlarda motorun gücünü ve torku ölçmeye yarar. Otomobilin motorundaki en ufak hata ya da arızayı grafikle gösterir bu grafikle ateşleme sistemini ve yakıt emme sistemindeki durumu görmemizi sağlar. Modifikasyon öncesi ve sonrası ölçümler sayesinde yapılan işlemlerden kazanılan gücü tespit eder.

Yapılan Başlıca Motor Performans Kontrolleri

– Motor Koruyucu Kapağı
– Motor Elektrik Tesisat Ve Kablo Kontrolü
– Soğutma Su Hortumları Ve Sızdırmazlık
– Klima Boruları
– Motor Yağı Kontrolü
– Motor Isı Ses Ve İzolasyon Kontrolü
– Radyatörler
– Hidrolik Direksiyon Boru Kaçakları
– Hidrolik Yağı Kontrolü
– Akü Kontrolü
– Fren Hidrolik Kontrolü
– Anttifiriz Kontrolü
– Şanzuman Ve Diferansiyel Yağı Kontrolleri
– Turbo Kontrol