Adana Oto Expertiz, Adana Oto Ekspertiz, Adana Ekspertiz Firmaları, Adana Oto Ekspertiz Firmaları, Adana Oto Ekspertiz Fiyatları, Adanada En İyi Oto Ekspertiz, Adana Oto Ekspertiz Ücretleri, Adana En İyi Oto Ekspertiz, Adana Expertiz, 101 Nokta Ekspertiz Adana, Adana Araç Ekspertiz, Oto Ekspertiz Adana, Adanada Oto Ekspertiz, Adana Ekspertiz, Adana Ekspertiz Tavsiye, Adana Oto Ekspertiz Tavsiye, Adana Computest, Adana En İyi Ekspertiz

Araçlardaki Airbag yani diğer adıyla hava yastıklarının yapılan bir kaza sebebiyle açılması ve bunun işinin uzmanı bir usta tarafından tamir edilmemesi veya yeni bir Airbag ile değiştirilmemesi durumunda aracı kullanan kişiler ciddi bir güvenlik riski altındadır.

Aracın elektronik devrelerle sanki araçta aktif bir Airbag varmış gibi gösterilebilmektedir. Aracın kullanıcısı veya yeni alıcısı aracın Airbag ile ilgili herhangi bir hata sinyali vermemesi sebebiyle bu işlemden ve hasarlı hava yastığından haberdar olmadan aracı satın alıp güvensiz şekilde kullanabilmektedir. Bu tarz bir araçla yapılan kaza anında ise araçta aktif bir hava yastığı olmaması sebebiyle hayati risk taşıyan sonuçların oluşması muhtemeldir.

Bir araçta bu işlemin olduğu dışarıdan yapılan kontrollerle tam olarak anlaşılmayabilir.

Bu sebeple işinin uzmanı ustalar gerekli airbag hava yastığı testi airbag havayastığı sökülerek ve emniyet kemerleri test ve kontrol edilerek yapması gerekmektedir.

Oto ekspertizimizi yaptırırken mutlaka airbag testi yapan ekspertiz firmaları tercih etmemiz gerekmektedir. Hava yastığı kontrolleri ve testi, emniyet kemerlerinin kontrolü, sürücü hava yastığı airbag, yan hava yastıkları airbag kontrolleri bu ekspertiz içerisinde ayrıntılı şekilde kontrol edilmelidir.

Adana airbag havayastığı testi ekspertizi işinin uzmanı ustalarımız tarafından kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak şekilde yapılmaktadır.

Adana, Seyhan, Yüreğir, Adana Merkez’de airbag kontrolü testi ekspertizi yaptırmak isteyen müşterilerimize Adana Airbag Kontrol Merkezi olarak hizmet vermekteyiz.

Airbag hava yastığı kontrolu ve testi fiyatları müşterimize en uygun olacak şekilde sunulmaktadır.

Airbag Havayastığı Kontrolü Neden Önemlidir?

Airbaglari ve emniyet kemerleri çalışmayan bir aracın sürücüsü ve yolcusu kaza anında Airbaglar ve emniyet kemerleri çalışmadığı için bu güvenlik unsurlarından faydalanamazlar. Bu sebeple hayata malolan sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Airbag Hava Yastığı Kontrolü Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Airbag kontrolü ve testi işinin ehli ustaların torpido direklerindeki airbag, koltuk yanlarındaki airbag, direksiyondaki airbagleri sökmesi ve yapılmış bir işlem olup olmadığıyla ilgili ekspertizi gerçekleştirmesi ile anlaşılır. Burada hem aracın beynindeki airbag sensörleri kontrol edilmekte hem de gözle aracın airbaginde işlem olup olmadığı tespit edilip ekspertiz raporu oluşturulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir